UConn Law Campus
A 17 hektáros UConn Law campus Hartford West End-ében öt gránit épületből áll, kollegiális gótikus stílusban, egy központi négyszöggel, amelyet Robert Sindorf U-alakú „Middle Path” szobra díszít. Az épületek közül négy az 1920-as években épült, az ötödik, a Thomas J. Meskill Law Library 1996-ban készült el ugyanabból a kőbányából kivágott kővel. A campus szerepel a Nemzeti Történelmi Helyek Nyilvántartásában. Az egyetem területe és a könyvtár nyitva áll a nagyközönség számára. Az öt épület a következő:
- Cheryl A. Chase Hall, amely a dékáni hivatalnak, számos más adminisztratív irodának és az egyetem két legnagyobb előadótermének ad otthont.
- William F. Starr Hall, amely tartalmazza az olvasótermet, a jogi egyetem legnagyobb rendezvényeinek helyszínét, több tantermet és a diáklapok irodáit.
- Hosmer Hall, a kar irodáinak helyszíne, a Biztosítási Jogi Központ, az Energia- és Környezetjogi Központ, az új Közösségi Biztonsági, Rendészeti és Egyenlőtlenségi Központunk, valamint a hallgatói társalgó és a Janet M. Blumberg Hall, ahol számos jogi egyetemi rendezvényt tartanak .
- Knight Hall, amely tantermeket, tanulószobát és fitneszközpontot tartalmaz.
- A Thomas J. Meskill Law Library, amelyben rengeteg tanulóhelyiség, több tanterem és egy kávézó is található.
Történelem
A Hartford belvárosában bérelt szobákban kialakított hattanulós éjszakai iskolától az Elizabeth Street kampuszának csodálatos gótikus termeiig a UConn School of Law fejlődése jó példa arra, hogy miért „jó a változás”. Az 1921-es magán Hartford College of Law néven történő megalapítása óta a jogi kar változott – sokszor és idővel. 85 év alatt nyolc helyet foglalt el. Minden egyes helyváltoztatás az intézmény egyre szélesebb látókörét tükrözi.
Sokszínűség, méltányosság és befogadás
A UConn School of Law-ban arra törekszünk, hogy közösségünk minden tagját megünnepeljük. Bár az egyének azonosulnak a nemi, faji, etnikai, társadalmi-politikai és vallási hovatartozással, mindannyian a UConn Law közösség tagjai vagyunk. Közösségünk tagjai diákszervezeteket, affinitási diákcsoportokat, osztályokat, klinikákat és közösségi lehetőségeket találnak fogadtatásukra és támogatásukra, valamint biztonságos teret a Hallgatói Ügyek Irodájában, ahol megvitathatják az identitást, a sokszínűséget és a befogadást érintő kérdéseket. A hallgatókat arra ösztönzik, hogy beszéljenek kollégáikkal arról, hogyan alakítják őket nézőpontjaik, hogyan befolyásolják kiváltságaik és hátrányaik egy adott ügyről alkotott véleményüket, és személyes utazásaik hogyan befolyásolják azt, hogy milyen típusú ügyvédek lesznek belőlük. Minden egyes hozzájárulás a jogi iskola kultúráját építi, és egyéni narratíváink eligazítanak bennünket abban, hogyan tekintsünk és tanuljunk a jogról.