
LLM in
LLM a nemzetközi és az európai üzleti jogban
Neapolis University Pafos Distance Learning

Kulcs információ
Campus helye
Online Cyprus
Nyelvek
Angol
Tanulmányi formátum
Távoktatás
Időtartam
3 félévben
Pace
Teljes idő, Részidő
Tandíjak
Kérjen információt
Jelentkezési határidő
Kérjen információt
Legkorábbi kezdési dátum
Kérjen információt
Bevezetés
Az LLM céljai a nemzetközi és az európai üzleti jog távoktatási programjában
A Distance LL.M. A nemzetközi és az európai üzleti jog célja, hogy fejlett tanulmányokat folytasson azok számára, akik szeretnék megismerni a nemzetközi és európai üzleti jogi szempontokat annak érdekében, hogy felhasználhassák őket a versenyképes szakmai életükben. A program tantervét úgy tervezték, hogy feltárja a nemzetközi és az uniós üzleti jog alapvető elemeit, és felkészítse a hallgatókat az egyre összetettebb ügyletekre és jogi tárgyalási ágazatokra, például a banki, a közlekedési és az energetikai területekre. Az alaptanterv mind a készségeket, mind a tudást hangsúlyozza, amelyek ahhoz szükségesek, hogy hatékonyan megértsék a több joghatósági ügyleteket a tágabb nemzetközi és uniós jogi rendszerben. Ezt hangsúlyozzák speciális gyakorlatok és értékelési módszerek, amint azokat az egyes kurzusok tanulmányi útmutatója idézi, és általában a formáló módszerek módszerei.
Az LL.M. A Nemzetközi és Európai Üzleti Jogi tantervet úgy tervezték, hogy a jelenlegi és jövőbeli szakembereket olyan készségekkel, ismeretekkel és eszközökkel ruházza fel, amelyek szükségesek ahhoz, hogy az üzleti jog összetett jogi kérdéseinek transznacionális jellegű nehézségeit kezeljék. Ez egy olyan diploma, amelyet a résztvevők munkájának hasznosítására terveztek. Ezt megerősítik a formáló értékelési módszerek és az egyes diákok részvétele a többiek értékelésében a szakértői értékelés módszerével, oly módon, hogy mindegyikük tapasztalatait nagymértékben hasznosítják. A hallgatók fóruma és a tanfolyam vita is hozzájárul ehhez a szemponthoz.
Az LL.M. a nemzetközi és európai üzleti jogban naprakész ismereteket nyújt számos nemzetközi és európai üzleti jog területét alkotó jogi területen, mint például a kereskedelmi jog, a versenyjog és a szabályozás, az energiajog, a bank- és az értékpapírjog. Ezenkívül az LL.M. program elemző, elszámoltathatósági és vezetői készségekkel látja el a jogászokat vagy diplomásokat megfelelő háttérrel, például politikával és közgazdasággal, hogy fokozza döntési képességét és elősegítse a szervezeti jólétet a folyamatosan változó és versenyképes nemzetközi és európai jogi környezetben . Ezt hangsúlyozzák olyan módszerek, mint a hang- és videofelvételek, miközben a diákok elemzik az adott hangfelvételt, és jelentést nyújtanak be.
Ez a megközelítés szélesíti és elmélyíti a hallgatók megértését a több joghatósági ügyekben és a határokon átnyúló jogi kérdésekben; elősegíti a kutatás, elemzés, szintézis és kreativitás készségeit; és ösztönzi a jogi tanácsadás nemzetközi ügyletekben betöltött szerepének és fontosságának tudatosítását.
A Program előnyei
- A Neapolis University Pafos nemzetközi tekintélye és elismerése.
- Kiváló tudományos személyzet, nagy szakértelemmel a tanított tantárgyakban.
- Nemzetközi együttműködés számos egyetemmel.
- A távoktatás rugalmassága.
- A fejlett technológia és erőforrások használata.
- Dinamikus választás a szinkron és aszinkron távoktatás között.
- Az LL.M. nemzetközi és európai üzleti jogban a jelenlegi tudományos trendeknek és piaci követelményeknek megfelelően.
- Versenyképes tandíjak.
Jogi nyilatkozat
Az Egyetem fenntartja magának a jogot, hogy tanévenként határozza meg a választott tantárgyakat.
Belépők
Tanterv
Program felépítése
Időtartam
- 1,5 tanév (3 tanév, 90 ECTS)
A Felsőoktatási Minőségbiztosítási és Akkreditációs Ügynökség erre vonatkozó közleményei értelmében a hallgatóknak lehetőségük van posztgraduális tanulmányaikat két akadémiai félévben (12 hónapban) befejezni, amennyiben a diplomamunkájuk lebonyolítását az első szakaszban megkezdik. vagy tanulmányaik második félévében, beleértve a nyári időszakot is. Ebben az esetben a szakdolgozat elkészítése a nyári időszakban egy-két hónappal meghosszabbítható. Mindenesetre a teljes ECTS 90 marad.
Szerkezet
A tanterv a következőképpen épül fel:
1. félév | 2. félév |
|
|
3. félév | |
DLLM600 szakdolgozat (kötelező) |
A posztgraduális fokozat megszerzéséhez a hallgató értékelését 8 szakon, valamint diplomamunkát kell sikeresen teljesíteni.
Tanítási, tanulási és értékelési módszerek
Tanulmányaik sikeres befejezéséhez a hallgatóknak összesen 90 kreditet (ECTS) kell felhalmozniuk. A tanítási nyelv görög és angol.
Az első félévben a hallgatók három kötelező és egy szabadon választható kurzuson vesznek részt az összes felkínált tantárgyból. A második félévben a hallgatók három kötelező és egy szabadon választható tárgyon is részt vesznek a felajánlottak közül. Mindegyik kurzus (kötelező és választható) 7,5 kredittel (ECTS) egyenértékű.
A tanév során minden kurzushoz (kötelező és fakultatív) oktatási értekezleteket tartanak, az alábbiak szerint: hat (6) két órás távtalálkozó kurzusonként a tanácsadóval, aki a tájékoztatásért, útmutatásért, tanácsadásért felelős. és a tanulók értékelése. Ezek a találkozók elsősorban a hallgatók általános támogatását, valamint a hallgatók által tanult valamennyi kurzus kidolgozását, elmélyítését, fejlesztését célozzák. A hallgatók jelenléte ezeken a találkozókon nem kötelező. Az eddigi tapasztalatok azonban azt mutatják, hogy a hallgatók részvétele ezeken a találkozókon hozzájárul a tananyag teljesebb megértéséhez, és növeli a hallgatók pozitívabb teljesítményének valószínűségét mind az írásbeli feladatokban, mind a záróvizsgákon.
Az egyes kurzusok értékelése félév során írásbeli feladattal, interaktív tevékenységgel és félév végi vizsgákkal történik a hallgatók földrajzi eloszlásának megfelelően időben meghatározott helyiségekben. Az egyes kurzusok tanterve pontosan meghatározza az értékelés módszerét és eljárását.
A harmadik félévben a hallgatók 30 kreditnek (ECTS) megfelelő szakdolgozatukat készítik. A harmadik félév megkezdésének feltétele nyolc (8) kurzus sikeres elvégzése. A szakdolgozat a második félév sikeres befejezését követően legfeljebb egy tanévre nyújtható be. A szakdolgozatnak a posztgraduális hallgató tanulmányainak tartalmához illeszkedőnek, eredetinek, kutatáson vagy a publikált források teljes körű felhasználásán és a vonatkozó nemzetközi szakirodalom kimerítő áttanulmányozásán alapulónak, meggyőző következtetésekkel záródónak kell lennie. A dolgozat terjedelme nem lehet kevesebb 10 000 szónál és több 15 000 szónál. A következtetéseket, az irodalomjegyzéket és az absztraktot tartalmazza. A beadást követően a vezető felügyelő írásos és indokolással ellátott jelentést nyújt be hozzájárulásával, nyilvános támogatás céljából, amely nyilvánosan vagy elektronikus videokonferencia útján történik egy háromtagú bizottság előtt.
A tanulók általános tanulmányi teljesítménye az írásbeli feladat értékelésén, a formáló értékelésen és a záróvizsgákon alapul. A záróvizsgákon a hallgatók fizikai jelenléte kötelező. Az érettségi vizsgán való részvételnek nem feltétele a félévközi feladat eredményessége. Az egyes tanulóknak adott végső osztályzat az értékelési összetevőkre adott érdemjegyek összege. Minden értékelési komponens egy 0-tól (teljes sikertelenség) 100-ig (abszolút sikeresség) terjedő skálán van megjelölve.
- A feladatra adott érdemjegy a kurzus végső osztályzatának 20%-a.
- Az interaktív osztályozott tevékenységekért adott osztályzat a kurzus végső osztályzatának 10%-át teszi ki.
- A záróvizsgákra adott érdemjegy a kurzus végső érdemjegyének 70%-a.
- Az összesített eredményes jegy megszerzéséhez a tanulónak legalább 50/100-as osztályzattal kell rendelkeznie a fenti értékelési összetevők bármelyikében.
A program eredménye
A program tanulási eredményei
Diákok, akik részt vesznek és befejezik az LL.M. a nemzetközi és európai üzleti jogban képessé válik a program által biztosított szakterületek tudásának, készségeinek és egyéb jellemzőinek bemutatására. Konkrétan az LL.M. ezért a programnak tartalmaznia kell:
- Kritikusan elemezze a programmodulra vonatkozó esetjogot.
- Önállóan kutatja a jogalkotási szövegeket és a folyamatban lévő jogalkotási kezdeményezéseket.
- Beszélje meg a nemzetközi és uniós üzleti jog intézményi kereteit.
- Értékelje a nemzetközi ügyletekkel összefüggésben használt szerződési záradékokat.
- Beszélje meg az üzleti jog európaizációját a kiválasztott kulcsfontosságú szempontok szerint.
- A magánszereplők jogainak értelmezése a nemzetközi és uniós üzleti jog összefüggésében.
- Az állam szerepének megkérdőjelezése a nemzetközi és uniós üzleti jog összefüggésében.
- Kérdezze meg a vitarendezés funkcióit a nemzetközi és az uniós üzleti jog összefüggésében.
Önállóan végezzen kiterjedt és eredeti kutatást a nemzetközi és uniós üzleti jog meghatározott területein