Ról ről
A Kaliforniai Nyugati Egyetem és a San Diegói Állami Egyetem Államigazgatási Főiskola együttműködik a kettős Juris Doctorate (JD) és a Master of Business Administration (MBA) diplomák megszerzésében. A JD / MBA program célja a diákok érdekelt dolgozni a jog és az üzleti élet területén. A hallgatók négyéves tanulmányi tanulmányok helyett egy JD és MBA diplomát kereshetnek, nem pedig öt évig.
A kettős fokozatú program felkészíti Önt a karrierre olyan területeken, mint az üzleti tranzakciók, a pénzügyek, az értékpapírok, az ingatlan, a munkaerő, a szellemi tulajdon, a befektetések, a banki szolgáltatások és az üzleti tervezés.
Miután megkezdték a matricát a California Western School of Law , a diákok felvételi engedélyt kérnek az MBA programra San Diego államban.
Az MBA programba való belépés alapja:
Egyetemi GPA
Jogi osztályok
GMAT vagy GRE pontszám
Releváns munka és élettapasztalat.
A diákok az első két-három trimesztert tölti a JD programban a Kaliforniai Nyugaton, majd csatlakozzanak egy ősszel vagy tavasszal, amely a San Diegó-állam osztályába lép, ahol a következő két félévet az MBA első évfolyamának részeként töltik. Ezt követően a diákok mindkét intézményben részt vesznek a program hátralévő részében.
követelmények
Minden intézmény 12 másik egységnek ad hitelt a másik intézménynél. Például, ha Kalifornia Westernben 77 egységet keresel, és 33 kreditet ad a San Diego államban, elegendő kreditet fogsz szerezni a két program végzéséhez.
Mindkét intézménynek el kell látnia a felvételi és érettségi követelményeket, hogy megkapja a kettős diplomát.
A fokokat egyidejűleg ítélik oda.
Külön kérelmet és díjat kell benyújtani Kaliforniai Nyugat és San Diego állam.